• Bezpłatne kursy JavaScript
 • Bezpłatne kursy Python
 • Bezpłatne kursy Java

Kurs Python dla początkujących - https://www.flynerd.pl/tag/python-kurs
Samouczek Pythona - https://www.learnpython.org/pl/

Kurs programowania Java - https://javappa.com/kurs-java
Samouczek programisty – Kurs Java - https://www.samouczekprogramisty.pl/kurs-programowania-java/

Gry do nauki programowania

 • Screeps
 • CodeCombat
 • Empire of Code
 • Ruby Warrior
 • CodinGame

Screeps to pierwsza na świecie strategiczna gra ucząca programowania typu MMO.
Polega na zaprogramowaniu pętli dla “creepów”, tak aby stworzenia w grze działały według ustalonej pętli. Dodatkowo ich zadaniem jest zbieranie surowców i walka z pozostałymi graczami.

Gra uczy: JavaScript

Zagraj

Code Combat to gra do nauki programowania online typu RPG z dobrą grafiką, która przenosi graczy w świat pełen magii. Co więcej, w serwisie jest już ponad 5 000 000 graczy. Kolejne etapy gry przechodzi się poprzez pisanie kodu.

Gra uczy: JavaScript, HTML, CSS, jQuery, Bootstrap, Python

Zagraj

Empire of Code to ciekawa gra strategiczna z dobrze dopracowaną grafiką. Cała zabawa polega na zbudowaniu i rozwinięciu cywilizacji na obcej planecie. Gracz ma do wyboru “dwie strony konfliktu” – JavaScript i Python.

Gra uczy: JavaScript, Python

Zagraj

Ruby Warrior jest jedną z najbardziej znanych gier do nauki programowania. Gracz wciela się w wojownika, który musi pokonać przeciwników i potwory, aby odkryć tajemnice. Ta gra do nauki programowania nie należy do najłatwiejszych, niejednokrotnie trzeba się namęczyć, żeby przejść do kolejnego etapu.

Gra uczy: Ruby

Zagraj

CodinGame jest kolekcją gier z ogromną ilością logicznych zagadek i zadań do wykonania. Fabuła jest niezwykle ciekawa, a gracze wcielają się w bohaterów ratujących świat. Gra polega na dopisywaniu i modyfikowaniu kolejnych fragmentów kodu w celu przejścia do kolejnego etapu.

Gra uczy: C++, Java, Python

Zagraj
 • Untrusted
 • Colobot
 • Elevator Saga
 • CSS Diner
 • Flexbox Froggy

Untrusted to przygodówka, która uruchamiana jest za pomocą przeglądarki. Interfejs jest w pełni tekstowy, ale najważniejsza jest dobra zabawa i różne programistyczne żarty. Fabuła także może wciągnąć – doktor Eval dzięki pomocy tajemniczego osobnika wydostaje się z pułapki, w której znalazł się za sprawą nie mniej tajemniczych przeciwników. Teraz jego zadaniem jest odzyskanie Algorytmu, który został ukryty w dziwnym zamku. Naszym zadaniem jest takie modyfikowanie kodu, żeby móc wykonywać poszczególne zadania i pokonać różne trudności (np. umieszczając na drodze bohatera pomocne przedmioty).

Gra uczy: JavaScript

Zagraj

Colobot to gra RTS, w której możesz programować swe jednostki (roboty) w języku CBOT, podobnym do Java'y i C++ . Twoją misją jest znaleźć nową planetę do zamieszkania i przetrwać. Ocal ludzkość i naucz się programować!

Gra uczy: Java, C++

Zagraj

Twoim celem w Elevator Saga jest zaprogramowanie ruchu windy w JavaScript. Musisz napisać kod w sposób, który pozwali na transport ludzi w najbardziej efektywny sposób.

Gra uczy: JavaScript

Zagraj

CSS Diner to gra służąca do nauki selektorów CSS. Zaczynamy od prostych selektorów takich jak #id i .klasa, a kończymy na [atrybut^=”wartość”].

Gra uczy: CSS

Zagraj

Flexbox Froggy to gra, w której musisz umieścić kolorowe żaby na odpowiednich liściach. W tym celu musisz użyć Flexboxa.

Gra uczy: CSS Flexbox

Zagraj